Szyciowe Love… jak to ugryźć / poradniki dla początkujących

Nie jestem szyciowym geniuszem i tak jak każdy szyjący byłam na początku drogi startując od zera. Nauczyłam się sporo rzeczy robić sama siłą prób i błędów, a są takie rzeczy, które dzięki stronom internetowym czy też książkom zawdzięczam. Bo dzięki wiedzy innych osób z łatwością przeszłam przez rzeczy dla mnie trudne. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że jakoś tam mi idzie i mogę podzielić się moimi pozycjami książkowymi oraz stronami internetowymi, bez których nie wyobrażam sobie życia yyyy… szycia…:)

DSC_0009.JPG

Jako pierwsze przedstawię wam moje ulubione książki -nie są to najświeższe pozycje książkowe ale za to ułatwiają bardzo życie podczas szycia. Obie książki są bardzo fajnie napisane bardzo prostym językiem jak dla laika. A mianowicie są to:

DSC_0013
  1. Jako pierwsza wyszła książka „Co za szycie” autorstwa Anny Maksymiuk-Szymańskiej i jest to poradnik szyciowy dla początkujących. W tej książce bardzo fajnie Ania przeprowadza nas przez wszystkie terminy potrzebne nam do szycia, opisane są materiały, igły, nitki…. Aż w końcu przechodzimy do podstaw szycia gdzie Ania świetnie nas przeprowadza przez cały proces tworzenia ubrania. Do książki dołączona jest również płyta DVD. Muszę jeszcze zaznaczyć, że książka przeznaczona jest do nauki szycia ubrań dla dorosłych.
  2. Druga książka pod tytułem „Mamo uszyj mi” to kontynuacja pierwszej, z tym że przeznaczona do nauki szycia ubrań dla dzieci i zaopatrzona jest w wykroje do przedstawionych modeli ubrań, których jest aż 12 z tym, że jedna część przeznaczona jest dla dziewczynek, druga dla chłopców.
  3. Tak jakby dopełnieniem całości jest Ania poraz trzeci z tym, że w postaci kanału internetowego na platformie youtube „Made by Ruda” youtube.com/user/cozaszycie gdzie możemy sobie podejrzeć jak Ania pracuje, a co najważniejsze oszyć razem z nią…:)
  4. Czwarta pozycja to zupełnie inna autorka 🙂 a mianowicie chciałabym przedstawić wam Julie Dzwończyk którą poznałam wieki temu czytując jej bloga ( joulenka.pl ) i ucząc się od niej podstaw szycia, uszyłam z nią pierwsze poszewki i serwetki pięknie wykończone. Z czasem Julia rozszerzyła swoją działalność do prowadzenia kursów internetowych z „Solidnych podstaw szycia na maszynie” oraz „Jak szyć spódnice? Podstawy” Są to kursy przygotowane z sercem, gdzie włożony jest ogrom pracy aby kursant opanował w stopniu bardzo dobrym, a jak się postara to nawet w stopniu celującym cały materiał. Link do strony z kursami  www.twojewykroje.pl
  5. Kolejną i ostatnią pozycją na dzisiaj jest strona internetowa jak i blog, na której można zakupić zarówno kursy internetowe, stacjonarne czy też poszczególne wykroje z opisem krok po kroku i jest to strona pod tytułem „Ultra maszyna”. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną i bardzo sympatyczną kadrę. Link do strony to http://www.ultramaszyna.com
DSC_0039
DSC_0014
DSC_0015

Bardzo polecam każdą z tych pozycji choćby z tego względu, że można nauczyć się szycia nie wychodząc z domu co dla mnie jest bardzo ważne gdyż za każdym razem musiałabym dojeżdżać z Belgi do Polski co nie zawsze jest na rękę. Jeżeli ktoś jest z Polski to czemu nie… stacjonarne szkolenia są zawsze najlepsze….:) Pozdrawiam

2 myśli w temacie “Szyciowe Love… jak to ugryźć / poradniki dla początkujących

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s